STUDNIE GŁĘBINOWE

Studnie głębinowe to najlepsze rozwiązanie, które zapewni wodę w gospodarstwie domowym a także na terenie działalności gospodarczej.

Jak działamy?

pompy ciepła na zamówienie

Montujemy

Nasi profesjonaliści zamontują wszelkie potrzebne urządzenia.

tworzenie pomp ciepła

Ustawiamy według zaleceń klienta

Skonfigurujemy urządzenia, które wcześniej zamontowaliśmy.

Skontaktuj się z nami

Opis usługi 

Studnie głębinowe to najlepsze rozwiązanie, które zapewni wodę w gospodarstwie domowym a także na terenie działalności gospodarczej. Pobierają one wodę z warstw wododnośnych. Między nimi a powierzchnią gruntu są przeważnie warstwy nieprzepuszczalne, więc woda ze studni głębinowej jest mniej narażona na zanieczyszczenia niż w przypadku innych studni (np.kopanej). Zasoby studni wierconej są zazwyczaj tak duże, że nie ma problemu z wydajnością takiej studni.
Studnie głębinowe zazwyczaj wiercone są do głębokości 30 m, choć głębokość ta może być większa. W otworze studziennym zostają umieszczone rury i filtr, a następnie zapuszczana zostaje pompa głębinowa.

schemat budowy studni hydro drill

Dlaczego własna studnia ?

Nieskazitelnie czysta woda jest nam potrzebna do zdrowego funkcjonowania. Dzięki wierconym przez nas studniom głębinowym będziesz mieć codzienny dostęp do wody nadającej się do picia, która pozbawiona jest bakterii.

Podstawowym medium każdego budynku jest doprowadzenie wody. Może ona posłużyć nam do podlewania ogródków, napełniania stawów lub basenów, podlewania roślin, trawnika czy też mycia samochodu, jest to również bardzo korzystna inwestycja dla właścicieli szkółek drzew i krzewów, sadów, gospodarstw rolnych oraz szklarni, dlatego jako doświadczona firma oferujemy kompleksowe wykonanie całego procesu inwestycyjnego.

Specjalizujemy się w wierceniu studni głębinowych, które sięgają do niezwykle czystych pokładów zwierciadeł wodnych znajdujących się pod glebą. Studnia głębinowa jest wyposażona w pompę głębinową, która wydobywa czystą wodę na powierzchnię i tłoczy ją dalej do instalacji domowych lub innych instalacji użytkowych. Zapewnia pełny komfort użytkowania, ponieważ zużywa mniej prądu od pompy powierzchniowej i nie słychać w budynku jej działania.

Studnia głębinowa z własnego źródła to sposób na obniżenie rachunków za wodę zatem skorzystaj już dziś i skontaktuj się z nami.

Zalety własnej studni głębinowej :

Oszczędność

  • opłata za prąd, który zasila pompy to jedyny koszt użytkowania studni głębinowej

Niezależność

  • brak wody, spadek ciśnienia w sieci wodociągowej a nawet wahania cenowe za dostarczenie wody to już nie problem dla osób posiadających studnie głębinową

Jakość wody

  • znajdująca się poniżej warstwa wodonośna przechodzi przez kilka warstw filtracyjnych, dzięki temu wydobywana woda jest bardzo dobrej jakości

Dostępność i wydajność wody

  • jeśli przyłączączenie do sieci wodociągowej jest niemożliwe lub nieopłacalne to wykonanie studni głębinowej jest doskonałym sposobem na zapewnienie sobie wody na terenie inwestycji

Lokalizacja studni głębinowej na działce

Odległość studni, która dostarcza wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi, niewymagającej strefy ochronnej, zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony ujęć i źródeł wodnych, powinna wynosić – licząc od osi studni – co najmniej:

odległość studni

Ustawa Prawo Wodne

Zgodnie z art. 124 ustawy Prawo Wodne właściciel gruntu,nie potrzebuje pozwolenia wodnoprawnego gdy wykonuje urządzenie wodne (studnie), do poboru wody podziemnej, o głębokości do 30 m, dla tzw. zwykłego korzystania z wód, tzn. poboru wody nieprzekraczającego 5 m3/dobę to zwykle wystarcza na potrzeby domu jednorodzinnego. Gdy jednak studnia będzie głębsza niż 30 m lub pobór wody zostanie przekroczony np. przy dodatkowo prowadzonych działalnościach t.j .( gospodarstwo ogrodnicze czy też myjnia samochodowa ) będziemy potrzebować pozwolenia wodnoprawnego na budowę studni.

Wiadomość z formularza

Hydro Drill Sp. z o.o.

43-516 Zabrzeg, ul. Waryńskiego 39G

Ostatnia aktualizacja